Gminy konkurs „Eko-ekspert”

DSC00074

Fot. A. Wilczek. Reprezentacja uczniów kl. I-III z naszej szkoły zmaga się z zadaniami konkursowymi.

W dniu 19 Listopada 2014r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy odbył się Gminny Turniej wiedzy ekologicznej pod hasłem „Eko-ekspert” dla uczniów z pierwszego etapu kształcenia. W konkursie wystartowała reprezentacja uczniów z klas I-III z naszej szkoły pod opieką mgr Ewy Kliczka.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i postaw ekologicznych wśród uczniów. Spotkanie miłośników przyrody to integracja ale też wspólna rywalizacja drużyn. Każda z nich miała do wykonania zadania w określonym czasie. Wszyscy uczestnicy konkursu bawili się doskonale. Nasi uczniowie spisali się znakomicie, błysnęli wiedzą i umiejętnością kojarzenia faktów oraz wykorzystania wiedzy w danej chwili. Gotowość do odpowiedzi była rewelacyjna, toteż 3 miejsce jest naprawdę bardzo dobre. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie Jakub Gołofit – kl. I, Bartłomiej Wilczek – kl. II oraz Michał Zarajczyk i Kamil Maszewski z kl. III. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom i nagrody książkowe. Do konkursu uczniów przygotowywały Panie: mgr Aneta Podleśna, mgr Ewa Kliczka, mgr Edyta Strug. Gratulujemy!

mgr Anita Kozłowska nauczyciel informatyki