Oto Polska idzie………

 L0C1019

Fot. R. Siek. Uczniowie szkoły w czasie montażu słowno-muzycznego w Kościele Parafialnym pw. NMP w Konopnicy.

11 Listopada to dzień radości z odzyskania umiłowanej Ojczyzny, to dzień, w którym Naród powstał z kolan, to dzień powrotu nadziei Polaków. Na ten dzień czekały pokolenia. Na ten dzień czekali nasi przodkowie nieustannie modląc się tymi słowami: „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. To co wydawało się niemożliwe – stało się. Przyszła nagle, pełna nadziei, pełna wiary, wolna niepodległa-Polska.

Z okazji 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny „Oto Polska idzie…..” w Kościele Parafialnym w Konopnicy, którego scenariusz przygotowały mgr Małgorzata Zawistowska i mgr Anna Kutwa.

Przy dźwiękach pieśni patriotycznych przedstawione zostały najważniejsze wydarzenia z historii Polski – od rozbiorów do 11 listopada 1918 r. Zgromadzone osoby podczas Mszy Św. w zadumie wysłuchały wierszy, pieśni patriotycznych „Przybyli ułani”, „Jedzie, jedzie na Kasztance” „Pierwszej Brygady”, wykonanych przez naszych uczniów pod kierunkiem mgr Reginy Wójcik. W oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia przy dźwiękach „Roty”.

Wszyscy podziwiali ciekawe sceny historyczne osadzone w scenografii, przygotowanej przez mgr Aleksandrę Poręba. Wielu osobom bardzo podobała się pieśń „Białe róże” wykonana przez Nikolę Kowalczyk, laureata Powiatowego Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Krężnicy Jarej.

Uczniowie otrzymali serdeczne podziękowania od ks. Kanonika Jana Domańskiego proboszcza Parafii Konopnica.

Występ na fotografiach uwiecznił Pan Rafał Siek. Dziękujemy rodzicom za obecność i pomoc w organizacji tej pięknej uroczystości.

mgr Regina Wójcik- nauczyciel muzyki