Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej

jesien

Fot. J. Kwiecień. Na zdjęciu laureaci konkursu z Lubelskim Kuratorem Oświaty Krzysztofem Babiszem, Przewodniczącą Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Teresą Misiuk, organizatorami konkursu innymi zaproszonymi osobami.

 

W Zespole Szkół w Krężnicy Jarej, 08 listopada 2014, odbył się XII Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Wójta Gminy Niedrzwica Duża i Starostwa Powiatowego w Lublinie. Na festiwalu nie zabrakło naszych uczniów. W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowała solistka – Nikola Kowalczyk z klasy III, która zajęła II miejsce i zdobyła Srebrną Viktorię. Uczennica zaśpiewała liryczną pieśń patriotyczną „Rozkwitają pąki białych róż”. Do konkursu Nikolę przygotowywała Pani mgr Aneta Podleśna- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

W kategorii klasy starsze 4-6 i gimnazja, w festiwalu udział wzięło 103 uczniów z całego powiatu. Z naszej szkoły, pod kierunkiem Pani mgr Reginy Wójcik wystąpił zespół „Przyjaciele” w składzie: Liwia Kowalska, Patryk Surtel, Adrian Gajewski, Antoni Misztal i Grzegorz Wydra. Uczniowie zaśpiewali „Piechotę” i otrzymali dyplom za udział w konkursie.

Dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice, którym dziękujemy za dowiezienie uczniów na festiwal. Wykonawcom i rodzicom bardzo podobał się wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów patriotycznych oraz miła atmosfera na festiwalu.

mgr Anita Kozłowska nauczyciel informatyki