W Stasinie rodzinnie

24 maja po raz kolejny w naszej szkole odbył się festyn pod hasłem „W Stasinie rodzinnie”, połączony z obchodami Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia „Czarodziej uśmiechu”, które zaprezentowały dzieci z klas 0 – III pod kierunkiem p. Izabeli Misztal i p. Magdaleny Pasierbowicz. Wspaniałe stroje, melodyjne piosenki i baśniowa dekoracja wprowadziły wszystkich w dobry nastrój, który nie opuszczał nas do końca festynu.

Dalsza cześć spotkania obfitowała jak zwykle w wiele atrakcji, rozgrywek sportowych i zabawnych konkursów. Konkurencje budziły równie dużo emocji jak śmiechu. Rodzice z ogromnym poświęceniem strzelali gole, robili czapki z gazety, jak też próbowali obrać jabłko tak, by nie przerwać łupinki. Dużo śmiechu wzbudzały też inne konkurencje, kiedy to np. dzieci napełniały butelki wodą donoszoną z wielkim poświęceniem przez rodziców czy też wykonywany z ogromnym zaangażowaniem rzut beretemJ.

Zabawie, dzięki hojnym sponsorom, towarzyszył poczęstunek herbatą, ciastkami, napojami i lodami. Rodzice, jak zwykle niezawodnie, zadbali o przygotowanie i obsługę grilla, a także wspomagali nauczycieli przy obsłudze loterii fantowej i na stoisku z pop cornem.

Dodatkową atrakcję stanowiła animacja taneczna poprowadzona przez instruktorkę z Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych oraz wspaniały pokaz Grupy Cyrkowej, przygotowany przez uczniów kl. II i III pod kierunkiem p. Anety Podleśnej. Młodzi cyrkowcy zaprezentowali swoje umiejętności żonglerskie, które wzbudziły niekłamany zachwyt wśród innych uczniów i zebranych rodziców. Nie zabrakło też możliwości przejażdżki na koniach, rozegrania meczu na szkolnym boisku, zabaw z chustą animacyjną dla najmłodszych uczestników festynu, a nawet balonikowych zwierzaczków, kwiatków, mieczy i dinozaurów!

Oczywiście podczas całego festynu rodziny miały możliwość zbierania żetonów za udział w  kolejnych konkurencjach i ogłoszonym wcześniej konkursie na drzewo genealogiczne. Po ostatecznym zliczeniu punktów okazało się, że tytuł SUPER RODZINY 2014r oraz rodzinny obiad  w restauracji zdobyła Rodzina Państwa Magdaleny i Ireneusza Kwietniów. Rodzinną pizzę z wybranym napojem w lubelskim pubie wygrała Rodzina Państwa Anety i Rafała Kowalczyków. Natomiast Rodziny Państwa Maszewskich oraz Państwa Zarajczyków za zdobycie III-go miejsca w naszych festynowych rozgrywkach otrzymały gry rodzinne.

Zabawie towarzyszyło także wręczenie nagród uczniom naszej szkoły za cykl działań proekologicznych przeprowadzonych w mijającym roku przez p. Reginę Wójcik. Uczniowie m.in. brali udział w licznych konkursach na terenie gminy i szkoły, rywalizowali w zbieraniu baterii, przygotowywali akcje i plakaty o tematyce ekologicznej.

Wszyscy uczniowie otrzymali także upominki i nagrody za pracę na zajęciach w świetlicy szkolnej i środowiskowej. Nie zabrakło uśmiechu i podarunku dla żadnego dziecka.

Zabawie towarzyszyła wystawa dyplomów za osiągnięcia naszych uczniów. W minionym roku nasi wychowankowie zdobyli ich naprawdę wiele – wszystkim gratulujemy!

Cieszymy się, że dopisała nam nie tylko pogoda, ale także znakomite humory i duża liczba gości, którzy włączali się do prowadzanych zabaw i konkursów.

Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły dziękują wszystkim sponsorom i ofiarodawcom oraz zaangażowanym w organizację i przygotowanie festynu Rodzicom za okazaną życzliwość i pomoc. Dzięki Państwa zaangażowaniu uczniowie naszej szkoły i ich rodziny mogły razem spędzić sobotnie popołudnie w radosnej, pełnej humoru i zabawy atmosferze. Mamy nadzieję na spotkanie na kolejnym Festynie Rodzinnym już za rok.

A oto lista naszych sponsorów i ofiarodawców:

 • RESRAURACJA STAROPOLSKI SAS

MONIKA WĘDROCHA MAREKTCHÓRZEWSKI

KOZUBSZCZYZNA 77

 • B.P. TRANSPORT PRZYGODZKA

I WSPÓLNICY S.J.

KRZYSZTOF PRZYGODZKI

WITOWICE 44C

 • POLCOMM

DARIUSZ KOZAK

CHLEWISKA 100

 • PPHU ASKO

ROMAN SADŁOWSKI

UL.ŚWIĘTOCHOWSKIEGO 54

LUBLIN

 • LUBREN

MONIKA WERESKI

UL. KASZTELAŃSKA 8

LUBLIN

 • STACJA PALIW BP

BARBARA I STANISŁAW ŁUKASIEWICZ

STASIN 104F

 • FUNDACJA „SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI”

STASIN

 • APTEKA

mgr GRAŻYNA LITWIŃSKA

MARYNIN 56A

 • PIEKARNIA „KIJEWSCY”

KIJEWSKI PIOTR, KIJEWSKA KRYSTYNA

ul. LASOCKIEGO 26

LUBLIN

 • AUTO – SERWIS

CENTRUM NAPRAWY SAMOCHODÓW

STASIN 114A

 • BANK SPÓŁDZIELCZY W PONIATOWEJ

FILIA W KOZUBSZCZYŹNIE

 • LUBELSKIE CENTRUM INICJATYW TANECZNYCH

MARCIN SNUZIK

LUBLIN

 • URZĄD GMINY KONOPNICA

 

 • FPHU – PIEKARNIA „POLA”

BARBARA I WITOLD KRZYSZCZAK

STASIN 34

 • PUB „U PIEKARZA”

MAŁGORZATA MALICKA PIOTR KIJEWSKI Sp. z o.o.

UL. NADBYSTRZYCKA 105

LUBLIN

 • DELTA

TOMASZ WEJMAN

UL.KUROWSKA 118

KOŃSKOWOLA

 • ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA SZKŁA

„LUB GLASS”

ARKADIUSZ ŁAJCA

KOZUBSZCZYZNA

 • TOWARZYSTWO UBEZPIECZENIOWE

CONCORDIA

URSZULA ZIOMEK

LUBLIN

 • ELMAX

ARTUR KOŁODZIEJCZAK

LUBLIN

 • KDM-FOTO

SKLEP FOTOGRAFICZNY

LUBLIN

 

 • MARIUSZ KIMAK
 • MARIA I TOMASZ WÓJTOWICZ

 • BARBARA I WIKTOR MAZUREK

 • ANNA I ROMAN BUCZKOWSCY

 • BEATA I PAWEŁ KUTWA

 • MAGDALENA I PAWEŁ GŁĘBOCCY

 • JUSTYNA ŚWIDERSKA

 • EWA I KRZYSZTOF JAŚKOWSCY

 • ANNA I MARCIN GĘCA

 • DOROTA I MARCIN KOTOWSCY

 • JOLANTA I PRZEMYSŁAW SZTANKE

 • AGATA PORĘBA

 • JANUSZ MISZTAL
 • DOROTA WÓJCIK

 • ANNA I KRZYSZTOF PODLASZEWSCY

 • IWONA I PAWEŁ ŁAKOTA

 • ANETA I RAFAŁ KOWALCZYK

 • ANETA WÓJTOWICZ GRZEGORZ BESZTAK

 • WIOLETTA SŁYŻ – WOLSKA

 • INGA OZIMKIEWICZ

 • RENATA ROŻEK

 • LILA I KRZYSZTOF TROJNARA

 • KATARZYNA I GRZEGORZ ZARAJCZYK

 • MAŁGORZATA I ANDRZEJ DANILKIEWICZ

 • MONIKA GOGŁOZA

 

Dziękujemy za okazaną pomoc, życzliwość i zaangażowanie