Festyn szkolny „W Stasinie rodzinnie”

(Fot. J. Wójcik. Rodziny rywalizują w konkursie na zbudowanie  jak największej wieży z klocków drewnianych.)

25 maja 2013r. w Szkole Podstawowej w Stasinie odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „W Stasinie rodzinnie”, połączony z obchodami Dnia Matki i Dnia Ojca.

Imprezę rozpoczął montaż słowno – muzyczny z okazji Święta Rodziców. Akademii towarzyszyło motto: „Serca nasze tak mocno biją – a Mamusia i Tatuś niech nam sto lat żyją!” Występ przygotowany pod kierunkiem p. Ewy Kliczki i p. Emilii Beredy rozbawił i wzruszył zebranych gości.

Po uroczystym polonezie odtańczonym przez najmłodszych oraz wręczeniu upominków Mamusiom i Tatusiom, zebrani przenieśli się na zewnątrz, gdzie na wszystkich czekało moc atrakcji: zabawy sportowe, turnieje sprawnościowe dla dużych i małych, zawody dla całych rodzin. Przeprowadzony został konkurs literacki na wiersz o rodzinie oraz konkurs na najpiękniejszą kompozycję kwiatową. W trakcie zabawy odbyły się pokazy żonglerskie połączone z warsztatami, na których dzieci własnoręcznie wykonały piłeczki do żonglowania. Zarówno dzieci, jak i rodzice mieli możliwość przejażdżki na koniach, a całość zakończył efektowny pokaz karate.

Każde chętne dziecko mogło pomalować sobie twarz, wygrać niezwykłe fanty na loterii, wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną lub z p. Anetką zrobić zabawnego zwierzaczka z balonika.

Organizatorzy, dzięki hojności sponsorów i ludzi dobrego serca, zadbali o smaczny poczęstunek. Były grillowane kiełbaski ze świeżym chlebem, pizza, ciasteczka oraz ciepła herbata, soki i pop corn.

Na zakończenie zabawy i po zliczeniu zdobytych punktów ogłoszone zostały wyniki. Tytuł SUPER RODZINY 2013 ROKU i zaproszenie na rodzinny obiad zdobyła Rodzina Państwa Magdaleny i Ireneusza Kwietniów. Profesjonalną sesję fotograficzną wygrała Rodzina Państwa Katarzyny i Grzegorza Zarajczyków, zaś pakiet usług fryzjerskich przypadł w udziale Rodzinie Państwa Małgorzaty i Andrzeja Danilkiewiczów.

Zabawie towarzyszyła wystawa dyplomów za osiągnięcia naszych uczniów. W minionym roku nasi wychowankowie zdobyli ich naprawdę wiele – wszystkim gratulujemy!

Cieszymy się, że dopisała nam nie tylko pogoda, ale także znakomite humory i duża liczba gości, którzy włączali się do prowadzonych zabaw i konkursów.

Dyrektor szkoły, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły dziękują wszystkim sponsorom i ofiarodawcom oraz zaangażowanym w organizację i przygotowanie festynu Rodzicom za okazaną życzliwość i pomoc. Dzięki Państwa zaangażowaniu uczniowie naszej szkoły i ich rodziny mogły razem spędzić sobotnie popołudnie w radosnej, pełnej humoru i zabawy atmosferze. Mamy nadzieję na spotkanie na kolejnym Festynie Rodzinnym już za rok.

W konkursie literackim pod hasłem „MOJA RODZINA”, zwyciężył wiersz Wojtka i Maćka Danilkiewiczów, chociaż prawdę mówiąc, wszystkie utwory warte były pierwszego miejsca.

NASI SPONSORZY I OFIARODAWCY:

ZAJAZD GOŚCINNYRESTAURACJA – HOTEL -KONOPNICA 163D,

SALON FRYZJERSKI „DORIS”ul. STARTOWA 12 lok.8 – LUBLIN,

PIEKARNIA „KIJEWSCY”ul. LASOCKIEGO 26 – LUBLIN,

FPHU – PIEKARNIA „POLA”JAN WITOLD KRZYSZCZAK – STASIN 34,

MOBILNA MYJNIA PAROWA – PRANIE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ – RAFAŁ KOWALCZYK – STASIN 37,

SALON KOSMETYCZNY ANNASYLWIA KOWALCZYK – UL. MATKI TERESY Z KALKUTY 4/82 – LUBLIN,

RAFAŁ SIEK FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA – www.rafalsiek.pl,

LUBSAD  Sp. z o.o.MOTYCZ 325 A,

WYDAWNICTWO „JUKA”,

MIXBUDHURTOWNIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH- LUBLIN,

B.P. TRANSPORT PRZYGODZKA I WSPÓLNICY S.J.WITOWICE 44C,

AUTO – SERWIS CENTRUM NAPRAWY SAMOCHODÓW – www.cns24.pl,

OPON –SERWISGĘBKA S.J. -AL.KRAŚNICKA 238A,

PUB „U PIEKARZA”MAŁGORZATA MALICKA PIOTR KIJEWSKI SP.ZO.O. – UL. KOŚCIUSZKI 3,

PPHU  ASKOROMAN SADŁOWSKI – UL.ŚWIĘTOCHOWSKIEGO 54 – LUBLIN,

DELTATOMASZ WEJMAN -UL.KUROWSKA 118 – KOŃSKOWOLA,

BON  APETITKRĘŻNICA JARA 281a,

BANK SPÓŁDZIELCZY W PONIATOWEJ ODDZIAŁ W KOZUBSZCZYŹNIE,

Urszula i Tomasz Basak, Anna i Roman Buczkowscy, Małgorzata i  Andrzej Danilkiewicz, Marzena i Konrad Dankiewicz, Monika  Gogłoza, Agnieszka i Andrzej Igras, Aneta i Rafał Kowalczyk, Sylwia Kowalczyk, Wioletta i Artur Kowalscy, Beata i Paweł Kutwa, Iwona  i Paweł Łakota, Inga Ozimkiewicz, Bożena i Hubert Pietras, Anna i Krzysztof Podlaszewscy, Wioletta Słyż – Wolska, Dorota i Wojciech Wójcik, Maria Wójtowicz, Katarzyna i  Grzegorz Zarajczyk.

Dziękujemy za okazaną pomoc, życzliwość i zaangażowanie!!!!!!!!

mgr Anna Kutwa-wychowawca świetlicy szkolnej