Gminny Konkurs „Eko – Moda”

Temat ekologii jest nam  bardzo bliski. Chcemy w różny sposób pokazać jak bardzo zależy nam na tym, aby nasza planeta nie uległa zniszczeniu. Każdego dnia człowiek produkuje mnóstwo śmieci m. in. z jednorazowych reklamówki przynoszonych ze sklepu, zwojów zużytego papieru pakowego, plastikowych butelek, puszek, pudełek, woreczków, przeczytanych gazet… Okazuje się jednak, że większość z tych rzeczy nie musi trafić do kosza… można je wykorzystać do wykonania ciekawych ubiorów!

Takie założenia przyświecały organizatorowi konkursu, nauczycielom i uczniom w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Konopnicy, która w dniu 16.04.2013 była organizatorem gminnego konkursu na ekologiczny strój, pt. „Eko-Moda”. W konkursie wystąpiło troje naszych uczniów: Zofia Pietras, Kamil Kijewski z klasy VI, Klaudia Kowalczyk z klasy V, którzy pod kierunkiem mgr Reginy Wójcik przygotowali przepiękne stroje. Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że ich inwencja twórcza i wyobraźnia nie zna granic. Stroje jakie przygotowali, wymagały nie tylko pomysłowości ale także ogromnego wysiłku i zaangażowania. Wszystkie stroje zachwycały oryginalnością, ale Komisja musiała wybrać te najlepsze.

Nagrody i dyplomy wręczył Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek i dyrektor szkoły mgr Aniela Sobolewska. Jeszcze raz gratulujemy pomysłowości i zdobytych nagród i dyplomów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!!!!!!

 

Opracowanie: mgr Regina Wójcik