„Zerówka” na spotkaniu autorskim z pisarzem Wiesławem Drabikiem

We wtorek 09 kwietnia 2013 roku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Wiesławem Drabikiem. Spotkanie zorganizowała dyrektor  Biblioteki Publicznej Gminy  Konopnica Pani Magda Tomasik. W spotkaniu uczestniczyły również 5-latki z: Przedszkola dwujęzycznego „Mały Europejczyk”, Przedszkola „Miś” oraz ze szkół podstawowych w Konopnicy i Radawcu Dużym.

Kilka słów o pisarzu: Wiesław Drabik napisał ponad sto książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995r. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale nie tylko. Przyczyniły się do tego wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty, Pawła Kołodziejskiego i Carlosa Busquetsa. Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „Mała mysz skacze czyli myszomania”. Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”, pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami sympatycznych zwierzątek). Od kilku lat autor spotyka się z Czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

Maluchy uczestniczące w spotkaniu autorskim były bardzo aktywne, wesołe i skore  do zabawy. Z wielką chęcią odgadywały zagadki przygotowane przez Pana Wiesława Drabika i kończyły rozpoczęte przez niego wierszyki…… W zamian  za swoją aktywność otrzymywały naklejki, zaś zdobywca największej ich liczby w nagrodę otrzymał wybraną przez siebie książeczkę z autografem autora. Wśród „naszej reprezentacji” z oddziału przedszkolnego też byli nagrodzeni!!!! Dziękujemy Pani mgr Ewie Kliczka wychowawczyni oddziału przedszkolnego za zorganizowanie wyjazdu.

mgr Regina Wójcik-bibliotekarz