Fot. Jedna z grup szkolnych z wychowawcą biorąca udział w sprzątaniu Stasina z okazji akcji "Dnia Ziemi 2023".

Dzień Ziemi 2023 w naszej szkole!

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia. Święto promujące postawy proekologiczne oraz wspierające budowanie wspólnej odpowiedzialności za środowisko. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w jego obchody. W tym roku w każdej klasie powstał Dekalog Dobrego Ekologa, dzieci z oddziału przedszkolnego bawią się eko-zabawkami, uczniowie korzystają z książek dotyczących środowiska. Odbywają się też całkiem poważne rozmowy na temat ekologicznych wyborów, dyskutujemy o zagrożeniach dla planety. Głównym celem Dnia Ziemi jest promowanie ochrony środowiska oraz inspirowanie uczniów do życia w zgodzie z naturą.

Matka Ziemia pozwala serwować nam zdrowe posiłki. Dlatego w każdej kasie powstały prace plastyczne z owoców i warzyw połączone z pogadanką o ich wartości odżywczej.

Odpowiadając na apel Gminy Konopnica w ramach obchodów Dnia Ziemi aktywnie uczestniczyliśmy w akcji sprzątania. Uczniowie poszczególnych klas z Wychowawcami chętnie sprzątali okolice Stasina w wyznaczonych obszarach. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tego wydarzenia.