#ŚDA#

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz okazanie wsparcia i solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem oraz ich rodzinami. Nasza szkoła również włączyła się w akcję. Z uwagi tego, że w tym roku dzień ten przypadał w niedzielę, wydarzenie obchodziliśmy w piątek 31 marca. Tego dnia odbył się w naszej szkole apel, podczas którego uczniowie mieli okazję dowiedzieć się z jakimi trudnościami zmagają się osoby z autyzmem oraz jak możemy okazać im nasze wsparcie. W dalszej części odbywały się warsztaty, podczas których uczniowie mogli doświadczyć jak odczuwają i jak odbierają świat osoby z autyzmem. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych tym zaburzeniem.