Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

31 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę oraz gminę Konopnica reprezentował Gabriel z I klasy.

Gabrysiowi udało się stanąć  na podium, zajął III miejsce w kategorii kl I-IV !!! Serdecznie gratulujemy !!!

Wraz z Gabrysiem naszą gminę reprezentował również Adrian ze Szkoły Podstawowej w Zemborzycach Tereszyńskich. Chłopiec pisał test z kategorii klas V-VIII. Adrianowi również serdecznie gratulujemy zdobytego miejsca.

Test wiedzy pożarniczej składał się 25 pytań, pisało go około 25 uczniów z różnych szkół powiatu lubelskiego. Po napisaniu pracy konkursowej, starszy strażak oprowadził uczestników po Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. Po interesującym zwiedzaniu centrum, zostały ogłoszone wyniki. Uczniowie  otrzymali dyplomy oraz nagrody, które ufundował Starosta powiatu lubelskiego.