********

W dniu 27 maraca Teatr Kurtyna zaprezentował naszym uczniom dwa spektakle.

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w przedstawieniu „Niewinna gra”. To wzruszająca opowieść o dziewczynce o imieniu Klaudia, która zakochana w grach komputerowych  coraz bardziej zagłębia się w świat wirtualny. Z czasem jej zachowanie zaczyna się zmieniać, a uczestnictwo w grach staje się dla niej uzależnieniem, wpływającym negatywnie na jej życie prywatne i szkolne.

W spektaklu poruszane są wartości wychowawczo-profilaktyczne, takie jak kształtowanie postaw społecznych, radzenie sobie z negatywnymi emocjami oraz zachowaniami agresywnymi, edukacja zdrowotna, troska o własne bezpieczeństwo w relacjach opartych o kontakty w Sieci oraz umiejętność przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji.

Z kolei młodsi uczniowie klas 0-III wzięli udział w spektaklu na podstawie bajki profilaktycznej „Tajemniczy skrzat„. Przedstawienie opowiada o małej Lence, która ma problem z nadmiarem energii, a rodzice nie zawsze mają czas na zabawę z nią na świeżym powietrzu. Zamiast tego, dziewczynka spędza czas grając w gry na telefonie i konsoli, co powoduje problemy ze zdrowiem.

Przedstawienie „Tajemniczy skrzat” jest nie tylko dynamicznym i zabawnym spektaklem, ale również ma na celu zwrócenie uwagi na problemy współczesnych dzieci związane z brakiem ruchu fizycznego, złymi nawykami żywieniowymi i uzależnieniem od technologii. W trakcie spektaklu, dzieci dowiedziały się o podstawowych zasadach profilaktyki uzależnień, a także o konieczności ruchu fizycznego i właściwej diety.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w tak ciekawym i edukacyjnym przedstawieniu, które na pewno zostanie w ich pamięci na długo.