Fot. Uczestnicy wycieczki szkolnej do Warszawy w dniu 25.10.2022 z opiekunami.

„Warszawa da się lubić”

Ze Stasina wyjechaliśmy w strugach deszczu, ale w śpiewającym i dobrym nastroju. Warszawa zaś powitała nas pięknym, jesiennym słońcem. Zwiedzanie zaczęliśmy od super atrakcji, jaką był wjazd windą, w ciągu 19 sekund, na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy panoramę Warszawy. Taras Widokowy położony jest na wysokości 114 m.

Grób Nieznanego Żołnierza to ważne miejsce dla Polaków. Jest symbolem pamięci i hołdem dla polskich żołnierzy, którzy zginęli w walkach za ojczyznę. To tutaj, na placu Józefa Piłsudskiego, obchodzone są najważniejsze święta państwowe. Na Grobie Nieznanego Żołnierza uczniowie naszej szkoły zapalili znicze, a Żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego pełniący wartę honorową, oddali honory prezentując broń. Pomnik Małego Powstańca upamiętniający najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. Tutaj również zapaliliśmy znicz, oddając hołd Warszawskim Dzieciom.

Stare Miasto, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta to kolejne punkty naszej wycieczki.

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym odkrywaliśmy najskrytsze tajniki współczesnej nauki i zgłębialiśmy wiedzę poprzez zabawę. Emocji z tym było co niemiara, od zdziwienia i zaskoczenia poprzez fascynację, zachwyt, zaciekawienie i radość. Gdy większość z nas, zakupiła jeszcze różne nietypowe pamiątki, dopełniły one satysfakcję i zadowolenie z pobytu w CNK.

Program wycieczki był dość bogaty i mimo, że w intensywnym tempie zwiedzaliśmy stolicę, to jednak w drodze powrotnej wszyscy wracali w wyśmienitych humorach, a szeroki repertuar śpiewanych piosenek zaskakiwał chyba też i wykonawców. Nasi uczniowie w czasie wycieczki wzajemnie się wspierali i pomagali sobie, co bardzo nas, wychowawców cieszyło. W czasie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały panie: Emilia Łączka, Aleksandra Poręba, Anna Zaborska, Julita Nowakowska, Aneta Łysak, Regina Wójcik.

Wycieczka została zrealizowana w ramach działań profilaktycznych Gminy Konopnica „Młodość bez uzależnień”.