fot.A.Poręba, Kino Bajka

Wycieczka klasy V

8 czerwca 2022r. w środę uczniowie klasy V z wychowawczynią panią Aleksandrą Porębą i nauczycielką wspomagającą panią Katarzyną Grudką wyjechali na wycieczkę do Lublina.

Na początku wybraliśmy się do Ogrodu Saskiego. Uczniowie z radością „bawili się” 🙂 na placu zabaw, podziwiali piękne pawie, odpoczywali przy fontannie, oglądali pocieszne kaczki w stawie, spacerowali i delektowali się pysznymi lodami z pobliskiej lodziarni.

Przed seansem uczniowie mieli również czas na obiad w wybranej przez nich restauracji oraz na niewielkie, ale jakże zabawne, zakupy w sklepie Flying Tiger Copenhagen w galerii handlowej Plaza. Mieliśmy również okazję odwiedzić Centrum Spotkań Kultur. Obejrzeliśmy tam ciekawą wystawę prac studentów polskich uczelni artystycznych z okazji VI Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”, „Narcyz”. Zobaczyliśmy miejską pasiekę pełną oswojonych i pracowitych pszczół na dachu oraz podziwialiśmy „Lublin z góry” spacerując i oswajając lęk wysokości na tarasie widokowym CSK. I wreszcie przyszedł czas na film pt. „Detektyw Bruno” w kinie Bajka. Poznaliśmy historię ośmioletniego Oskara, który jest wielkim fanem zagadek i serialu „Detektyw Bruno”. W przyszłości chciałby być taki, jak jego bohater, na razie jednak mieszka w rodzinnym domu dziecka. Chłopiec tęskni za rodzicami, kiedy więc odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, za wszelką cenę chce go odnaleźć. By rozwiązać zagadkę, Oskar chce skorzystać z pomocy najlepszego znanego mu detektywa, czyli Bruna…Jedno jest pewne – spotkanie bohaterów wywróciło ich życia do góry nogami!

Film pokazał uczniom, że rodzina to nie tylko więzy krwi, pomógł zrozumieć jak poradzić sobie ze stratą, jak rozmawiać o trudnych emocjach i jak odróżnić fantazję od rzeczywistości. Pełni wrażeń i w znakomitych humorach wróciliśmy do szkoły…Ten dzień był wyjątkowo udany 🙂