Fot. A.Podleśna. "Kosmiczna podróż" uczniów klas I-III naszej szkoły w objazdowym planetarium

Kosmiczna podróż dzieci ze Stasina!

We czwartek, 02 czerwca, nasi najmłodsi uczniowie przeżyli niezwykłą podróż kosmiczną. Dzięki wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych wszyscy mogli poczuć się jak w prawdziwym statku kosmicznym. W planetarium niebo jest czyste i bezchmurne. Dzięki czemu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III mogli zachwycić się pięknem gwieździstego nieba. Przemierzając kosmiczną przestrzeń, uczestnicy oglądali niezwykłe gwiazdozbiory, a także z bliska obejrzeli galaktykę, w której znajduje się Ziemia. Następnie wylądowali w gwiazdozbiorze Tarcza Sobieskiego oraz dowiedzieli się, skąd się wzięła ta nazwa. Wędrując po międzygalaktycznej materii zobaczyli z bliska planety Układu Słonecznego. Następnie wyruszyli w poszukiwaniu Gwiazdy Polarnej.

Podczas kosmicznej wędrówki nie zabrakło również informacji o meteorytach. Uczniowie mogli je nawet dotknąć. Teleportując się, przenieśliśmy się w czasie do przeszłości, a dokładniej do dnia 01.10.2013r., daty urodzin jednej z naszych uczennic, aby zobaczyć, jak wyglądało tego dnia niebo nad Stasinem.

Ta pozaziemska wyprawa dostarczyła dzieciom niezapomnianych przeżyć. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo.