fot.A.Poreba. Uczestnicy wycieczki do Lublina

Od starożytnej Grecji po art déco

20 maja 2022 r. uczniowie kl. IV – VIII uczestniczyli w przełomowym wydarzeniu dla świata sztuki – pierwszej, tak dużej, wystawie dzieł Tamary Łempickiej w Polsce. Na wernisażu (przypadającym w 42 rocznicę śmierci malarki) w Muzeum Narodowym w Lublinie obejrzeliśmy aż sześćdziesiąt prac pochodzących z różnych okresów twórczych artystki oraz luksusowe przedmioty, którymi otaczała się „baronowa z pędzlem”.
Dopełnieniem intelektualnej uczty był musical zaprezentowany w sali kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego pt. „Mity greckie”. Razem z aktorami wyruszyliśmy w świat greckich mitów w poszukiwaniu ambrozji, lekarstwa doskonałego. Po drodze spotykaliśmy całą plejadę bogiń i bogów, dowiedzieliśmy się, że Greccy bogowie nie są idealni, mają swoje kaprysy, słabości, są zazdrośni i mściwi, a jednocześnie fascynujący.
Spacer ulicami Lublina zwieńczył naszą wyprawę. W świetnych humorach i pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Zawistowskiej, Aleksandry Poręby, Katarzyny Grudki, Julity Nowakowskiej i Sławomira Furtaka.