Fot. R. Wójcik. Komisja Egzaminacyjna i zdający egzamin ósmoklasisty z j. polskiego w dniu 24.05.2022r. w SP w Stasinie.

Egzamin ósmoklasisty 2022.

W dniu dzisiejszym tj. wtorek 24.05. rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. Rozprawka o tym, że z przyjacielem łatwiej pokonać trudności, albo opowiadanie o spotkaniu z ulubionym bohaterem lektury – spośród tych tematów wypracowania wybierać mogli uczniowie, którzy zmierzyli się w pierwszym dniu z językiem polskim. Egzaminy potrwają do czwartku 26 maja 2022 roku,  jutro uczniowie zmierzą się z  matematyką, po jutrze z językiem angielskim. Trzymamy mocno kciuki za naszych zadających!

Uczniowie zastanawiają się, kiedy będzie można sprawdzić wyniki egzaminu. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała informacje na ten temat.

Kiedy będą wyniki?

Uczniowie, niezależnie od tego, czy pisali egzamin w terminie podstawowym, czy dodatkowym, wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 otrzymają 1 lipca 2022 roku. Nie trzeba więc długo czekać na rezultat swoich prac. Z kolei zaświadczenie o wynikach egzaminu zdający otrzymają 8 lipca 2022 roku.

Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty uczniowie będą mogli otrzymać drogą elektroniczną od 01 lipca 2022 roku. Znajdą się one na indywidualnych kontach ucznia. Chcąc uzyskać do nich dostęp, należy zalogować się na stronie OKE Kraków: https://obieg.oke.krakow.pl/login_form.php . Każdy uczeń w szkole otrzyma hasło do indywidualnego konta, loginem zaś będzie numer PESEL.

W przypadku egzaminów ósmoklasisty nie obowiązuje próg punktowy. Uczeń może otrzymać minimalną liczbę punktów, a i tak ukończy szkołę. Warto jednak postarać się o dobry wynik, bo może on okazać się pomocny w rekrutacji do szkół średnich.