Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Akcja #mojaflaga organizowana jest przez Biuro „Niepodległa”, inicjatywa #3MajFlagę Rady Dzieci i Młodzieży, konkurs „Dobry Obywatel”. Zachęcamy do wspólnego świętowania i radosnego manifestowania naszego patriotyzmu.

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004r. Celem święta jest promowanie szacunku do flagi oraz propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W tym dniu Polacy z dumą wywieszają flagi w domach i instytucjach państwowych. 2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

#3MajFlagę razem z nami! – Challenge Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej

Z okazji Dnia Flagi oraz 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rada Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki już przygotowała akcję #3MajFlagę razem z nami! Inicjatywa będzie realizowana w formule znanej z ubiegłego roku. Wystarczy zrobić zdjęcie z biało-czerwoną flagą, udostępnić je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #3MajFlagę razem z nami!, a następnie zaprosić trzy osoby lub instytucje do udziału w wydarzeniu. Akcja trwa do 3 maja (do końca dnia).

Konkurs „Dobry Obywatel” dla najmłodszych!

Zachęcamy najmłodszych do udziału w konkursie „Dobry Obywatel”. Przedsięwzięcie organizuje Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji Obywatelskiej działające w ramach Instytutu Badań Edukacyjnych we współpracy z Centrum GovTech. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy przedstawiającej tytułowego „Dobrego Obywatela”. Technika wykonania jest dowolna. Termin nadsyłania prac mija 30 maja.

Informacja pochodzi ze strony:https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/dzien-flagi-rzeczypospolitej-polskiej–swietujmy-razem