fot. R.Wójcik

Spotkanie z wizażystką

Żyjemy w czasach kultury wizualnej, gdzie media programują nas na bycie pięknymi. Czasami ma to wpływ na dorastające dziewczynki, które nierzadko przypłacają to kompleksami, brakiem poczucia własnej wartości i pogonią za ideałem.

Wychodząc naprzeciw tym problemom zorganizowano spotkanie z wizażystką, panią Izą. Wizażystka to osoba zajmująca się profesjonalną pielęgnacją i aranżacją twarzy.

Zaproszony gość udzielił dziewczętom ze starszych klas, profesjonalnych, stosownie do ich wieku rad dotyczących pielęgnacji cery oraz korygowania jej mankamentów. Pani Iza przekazała praktyczne wskazówki, jak wykonać delikatny, czysty, dziewczęcy przeznaczony na wyjątkowe okazje makijaż. Zaprezentowała również kosmetyki, nie tylko ekologiczne bazujące na naturalnych składnikach, ale też na miarę kieszonkowego nastolatki. W czasie pogadanki uświadamiała uczennicom, że w młodzieńczym wieku należy skupić się głównie na pielęgnacji cery. Zwróciła uwagę, jak istotne jest właściwe odżywianie, nawadnianie organizmu, sen i odpoczynek.

W ramach doradztwa zawodowego, podczas spotkania wskazano możliwości pracy w tym zawodzie. Dziewczyna interesująca się modą, tworzeniem wizerunku, z poczuciem estetyki i zdolnościami może wykonywać jeden z najpopularniejszych zawodów, jakim jest osobisty doradca wizerunkowy. Aby nim zostać, można uczyć się w liceum kosmetycznym, w szkole policealnej, na studiach kosmetologicznych czy specjalistycznych kursach i szkoleniach.

Praca w tym zawodzie daje szerokie perspektywy – od możliwości założenia własnej działalności aż po pracę z samymi profesjonalistami w firmach i gabinetach kosmetycznych, salonach SPA, w telewizji, teatrze itp. Szczytem marzeń każdej wizażystki jest praca z gwiazdami ze świata artystycznego. Mając umiejętności, predyspozycje i trochę szczęścia, można ten cel osiągnąć.

Nie mniej satysfakcjonująca jest również praca ze „zwykłymi kobietami”, którym efektowny makijaż dodaje urody i pewności siebie. Dla wizażystki największą satysfakcją jest uśmiech zadowolenia klientki i zachwyt jej otoczenia.

Dziewczęta spotkaniem były zachwycone. Podziękowały za rzetelne, profesjonalne przekazanie wiedzy oraz zainteresowanie tym zawodem.

Dziękujemy Pani Izo .