fot. A.Podleśna

„Wiosna – cieplejszy wieje wiatr…”

W poniedziałek przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

Wiosna to czas radości, nadziei i odrodzenia.

Nie mogąc jej się już doczekać, cała nasza brać szkolna postanowiła przywitać wiosnę nieco wcześniej, zwłaszcza że i pogoda nam dopisała.

Święto Wiosny obchodziliśmy  na różne sposoby (co klasa, to inny pomysł) poprzez takie aktywności jak konkurencje sportowe, działania plastyczne, przedsięwzięcia kulinarne czy odbywające się na dworze happeningi służące przepędzeniu nieprzyjaznej zimy.

Najważniejsze w tym wszystkim było podtrzymanie corocznego zwyczaju oraz towarzyszące wspólnym działaniom śmiech i zabawa, o czym świadczą zamieszczone tutaj fotografie.

Jednym z elementów wyżej opisanych obchodów był Wiosenny Konkurs Recytatorski. Komisja miała ”ciężki orzech do zgryzienia”, bowiem wszyscy uczestnicy starali się jak najlepiej zaprezentować wybrany przez siebie wiersz. Po wyłonieniu zwycięzców i wręczeniu nagród nadszedł czas na wiosenne gry i zabawy w klasach.

A oto i nasi zwycięzcy:

W kategorii klas młodszych:

I miejsce ex aequo zajęły H. Podleśna i K. Kowalczyk

II miejsce A. Kowalczyk

III miejsce H. Aleksandrowicz

Zupełnie bezkonkurencyjna  w recytacji wiersza okazała się występująca poza konkursem  nasza nowa uczennica z Ukrainy Sofija  Mychnicka, która oczarowała komisję i wszystkich słuchaczy.

W kategorii klas starszych:

I  miejsce zajęła A. Kot

II miejsce K. Gołofit

III miejsce  A. Chmiel

Za piękną recytacje wyróżniony został również I. Gano.

Wszystkim laureatom gratulujemy!!!