fot. Anna Zaborska

Interaktywnie w świetlicy szkolnej!

Edukacyjne gry interaktywne umożliwiają naukę przez zabawę, dlatego cieszą się olbrzymią popularnością wśród dzieci. 

W ramach zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie poznawali sporty zimowe oraz najwybitniejszych polskich sportowców dyscyplin zimowych.

Nowoczesne pomoce dydaktyczne sprawiają, że nauka staje się dla dzieci przyjemnością. Zabawa połączona z nauką i współzawodnictwem pobudza myślenie, rozwija intelekt, motywuje  oraz integruje młodsze i starsze dzieci, które chętnie ze sobą współpracują, wspierają się  i pomagają sobie wzajemnie.

Rozwiązywanie interaktywnych zagadek o sportach zimowych i zjawiskach atmosferycznych, występujących zimą, okazało się dla wszystkich wspaniałą zabawą, przy której dzieci szybko zapamiętywały nowe wiadomości. Dla nikogo nie jest już tajemnicą, które sporty zimowe uprawia się tylko drużynowo, kim jest panczenista, jakich elementów wyposażenia potrzebuje snowboardzista  a jakie sprzęty potrzebne są do gry w hokeja, jak wyglądają sanie bobslejowe i  jak nazywają się zawody, w których sporty zimowe odgrywają główną rolę. Nikt też nie ma wątpliwości, z jaką dyscypliną sportu związani są Kamil Stoch, Adam Małysz i  Piotr Żyła oraz z jakiego sportu słynie Justyna Kowalczyk. Dodatkowo niektóre gry pomagały dzieciom poprawić refleks i koordynację ruchową. 

Świetną zabawę i skuteczną naukę udało się doskonale połączyć – dzieci nie mogą się już doczekać kolejnych takich zajęć.