Fot. E. Łączka. Wspólne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Stasinie w dniu 17.12.2021r.

Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Wspólne kolędowanie.

Boże Narodzenie to najpiękniejsze  święta,  to czas niezwykły i magiczny.

W naszej szkole kultywowane są tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Uczniowie wykonują i wysyłają kartki świąteczne, przygotowują upominki, prezenty, ozdoby, ubierają choinki i spotykamy się na klasowych wigiliach.

W świąteczny nastrój również wprowadza nas wspólne kolędowanie oraz opowieści o tradycjach i zwyczajach pielęgnowanych w naszych polskich domach.

W tym roku poznaliśmy również tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe krajów europejskich. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim i po polsku. Montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem Pani Ewy Furtak przygotowali uczniowie klas starszych. Maluchy uświetniały spotkanie grą na flażoletach. Wspólne kolędowanie przebiegło w bardzo miłej, rozśpiewanej atmosferze.

Na zakończenie Pani Dyrektor szkoły  mgr Katarzyna Kutwa złożyła wszystkim dzieciom, rodzicom, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły pełne ciepła, życzliwości i serdeczności życzenia bożonarodzeniowe.

Piątkowe spotkanie można potraktować jako niezwykłą okazję do wspólnego przeżywania nadchodzących świąt, tym samym do integracji naszej społeczności. Wspólne kolędowanie przypomina także o magii świąt, która służy krzewieniu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych lokalnych zwyczajów i tradycji.

Na uroczystości nagrodzono laureatów konkursów „Mój Anioł” i „Stroik świąteczny”. W konkursie  „Mój Anioł” udział wzięło 18 uczniów. Wszyscy otrzymali upominki, a laureaci nagrody. Organizatorami konkursów były Panie: mgr Ewa Furtak nauczyciel religii, mgr Regina Wójcik nauczyciel plastyki.

Laureatami konkursu „Mój Anioł” zostali:

I miejsce Alicja Łyda kl. VII

II miejsce Szymon Gano kl. II

III miejsce  Inga Jankowska kl. III

W konkursie „Stroik świąteczny” udział brali uczniowie kl. V-VII.  Z pośród  13 prac komisja konkursowa wyłoniła laureatów.

Laureatami konkursu „Stroik świąteczny” zostali:

I miejsce Alicja Kolatorowicz kl. V

II miejsce Gabriel Kotowski kl. VII

III miejsce ex aequo Alicja Kot kl. VII i Kacper Suchowolak kl. V

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali  dyplomy, wyróżnienia i niespodzianki.

 Wszystkim gratulujemy i życzymy wspaniałych Świąt.