Fot. E. Łączka.Paczki przygotowane przez członkinie kilku Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Konopnica dla dzieci z DPS w Matczynie.

Paczki i kartki świąteczne dla DPS w Matczynie!

Święta Bożego Narodzenia już za pasem. To wyjątkowy czas w ciągu roku przepełniony miłością, ciepłem i radością. Cała magia Świąt powoduje, że chcemy dzielić się tą radością z innymi. Najłatwiej możemy okazać nasze uczucia obdarowując bliską osobę miłym prezentem.

Jak informowaliśmy wcześniej na naszej stronie internetowej uczniowie klasy III pod okiem wychowawczyni mgr Emilii Łączka, własnoręcznie wykonali kartki bożonarodzeniowe dla  mieszkańców DPS w Matczynie.

W tym tygodniu podopieczni z Domu Pomocy Społecznej w Matczynie otrzymali paczki przygotowane przez członkinie kilku Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Konopnica wraz z przygotowanymi przez naszych uczniów imiennymi kartkami z życzeniami świątecznymi, które zostały dołożone do paczek skompletowanych przez Panie z KGW Radawczanki.

Akcja została zainicjowana w zeszłym roku przez Przewodniczącą KGW Tereszyn Panią Agnieszkę Surtel  i ma swoją kontynuację.

Paczki przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich: Radawczanki, Tereszyn, Marynin, Kozubszczyzna, Motycz Leśny i Konopnica.