Fot. E. Łączka. Uczniowie naszej szkoły na Wydziale Fizyki UMCS w Lublinie podczas zajęć warsztatowych, pt. „Kodowanie na dywanie”.

„Nauka bez granic. Enjoy science!”

Nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły na największej cyklicznej imprezie upowszechniającej naukę na Lubelszczyźnie – XVII Lubelskim Festiwalu Nauki. Hasło przewodnie: „Nauka bez granic. Enjoy science!”, nawiązuje do radości płynącej z odkrywania świata nauki, przekraczania wielowymiarowych granic, a także komunikacji międzynarodowej i międzykulturowej na polu nauki, sztuki, kultury i nowych technologii.

22 września 2021 roku uczniowie klas I – IV pod opieką wychowawców: p. Anety Podleśnej, p. Emilii Łączki, p. Edyty Strug i p. Julity Nowakowskiej, zawitali na Wydziale Fizyki UMCS w Lublinie, aby wziąć udział w warsztatach pt. „Kodowanie na dywanie”. Głównym celem spotkania było wprowadzenie uczniów w świat programowania i kodowania bez udziału komputera. Na zajęciach pokazaliśmy sobie nawzajem, że każdy może programować oraz rozwialiśmy mit na temat poglądu, że nauka programowania jest bardzo trudna i możliwa dopiero w starszych klasach. Z kodowaniem koloru i kształtu świetnie poradzili sobie nawet najmłodsi.

Dodatkową atrakcją dla dzieci była wizyta w kinie na filmie „Luka”. Niezwykle wzruszająca – realizowana z niezwykłym rozmachem i humorem – opowieść o miłości, przyjaźni, tolerancji i akceptacji odmienności, była cenną lekcją wrażliwości i empatii.