Fot. E. Łączka. Policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach: mł. asp. Piotr Wadowski oraz mł. asp. Rafał Zdun na spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Stasinie.

Spotkanie Policjantów z najmłodszymi!

,,Policjant na skrzyżowaniu bez obawy staje,
bo ręką zatrzyma auta i tramwaje.
W białej czapce na ulicy ważną jest osobą.
Dobrym okiem, bystrym słuchem
kieruje ulicznym ruchem.”

W dniu 17.09.2021r. w ramach akcji „Europejskiego Tygodnia  Zrównoważonego Transportu”,  dzieci z klas 1-3 odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach, dzielnicowi:  mł. asp. Piotr Wadowski oraz mł. asp. Rafał Zdun oraz Pani Dorota Sirow z Urzędu Gminy Konopnica-gminny koordynator  „Ogólnopolskiej Akcji Tydzień Zrównoważonego Transportu”. Zaproszeni goście rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze i widoczności pieszego. Nasi milusińscy dowiedzieli się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest noszenie ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od Pani Doroty Sirow  breloczki odblaskowe.

Uzyskana wiedza na pewno  przyda się naszym najmłodszym.  Bardzo dziękujemy naszym policjantom za wspaniałe, pouczające i pełne atrakcji spotkanie, a Pani Dorocie za wręczone odblaski. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!