Skąd się bierze prąd – konkurs plastyczny dla klasy VII i VIII.

Urząd Regulacji Energetyki w ramach obchodów przyszłorocznego jubileuszu organizuje konkurs pod nazwą „Skąd się bierze prąd”. Inicjatywa skierowana jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych na 25-lecie istnienia URE.

Celem konkursu jest poznanie skojarzeń młodzieży z szeroko pojętą energetyką i przedstawienie za pomocą rysunku hasła „źródła energii”. Każdy z uczestników może wykonać jedną pracę tradycyjnymi technikami plastycznymi, obrazującą jakie jest jego wyobrażenie o źródłach energii elektrycznej.

Terminy nadsyłania prac 

Prace należy przesyłać do 15 października 2021 r. Zwycięzców poznamy do końca roku. W skład Kapituły Konkursowej wchodzą przedstawiciele URE oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Młodzieżowej Rady Klimatycznej, Fundacji im. Lesława A. Pagi oraz mediów.

Szczegóły konkursu i regulamin dostępne są na stronie www.ure.gov.pl. Na najbardziej kreatywnych młodych artystów czekają nagrody.

Urząd Regulacji Energetyki został powołany na mocy ustawy z 10 kwietnia 1997 – Prawo energetyczne. W tym samym roku 23 czerwca powołano pierwszego Prezesa URE, a w październiku 1997 roku Rada Ministrów nadała Urzędowi pierwszy statut.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Informacja pochodzi ze strony:https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/skad-sie-bierze-prad–konkurs-plastyczny-ure