Fot. R.Wojcik. Uczniowie szkoły biorący udział w Narodowym Czytaniu 2021 z opiekunami: mgr M. Zawistowską, mgr J. Nowakowską-nauczycielkami j. polskiego w szkole.

Narodowe Czytanie 2021 w Szkole Podstawowej w Stasinie!

W dniu dzisiejszym, uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania „Moralności Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. W 10. jubileuszowej edycji Narodowego Czytania wzięli udział uczniowie klas starszych. Swoje umiejętności interpretacyjne, ubrani w stroje nawiązujące do epoki, zaprezentowali siódmo- i ósmoklasiści. Popis naszych uczniów udał się znakomicie. Świadczył o tym głośny aplauz widowni, która jak widać się nie nudziła:)
Wszyscy wiemy, jak ważne jest czytanie, jak duży pływ wywiera na życie człowieka oraz jak go kształtuje. Tego typu wydarzenia mają nas do czytania przekonywać, także zaznajamiać z kanonem najważniejszych pozycji literatury polskiej, dlatego właśnie w nich uczestniczymy.