Fot. Arch. Dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik w ramach szkolnej akcji „Klasowe czytanie – bajki mojego dzieciństwa” w klasie III-rok 2017. Zdjęcie ze strony pamiątkowego albumu otrzymanego od nauczycieli i pracowników szkoły.

Pożegnanie odchodzącego z funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej w Stasinie, Pana mgr Jacka Wójcika.

W dniu 25 czerwca 2021r. Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły  uroczyście pożegnali odchodzącego z funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej w Stasinie, Pana mgr Jacka Wójcika.

Pierwsze słowa w imieniu społeczności uczniowskiej skierowali uczniowie: Jakub Gołofit, Igor Gano i Alicja Kot.

„Drogi Panie Dyrektorze, ja zacznę zwyczajnie,

że z Panem w szkole było bardzo fajnie:

i w deszczu, i w słotę, w smutku no i w złości,

wspierałeś i uczyłeś nas życia i radości.

My dobrze wiemy, że praca to była niełatwa,

bo często leniwa i krnąbrna bywa dziatwa.

Kocha ona figle i chętnie się czubi,

lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi. 

Lecz nie tylko z książek płynie dobra nauka,

z serca nauczać to jest wielka sztuka.

Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,

aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,

który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,

jak w życiu jest ciężko, gdy się mało umie.

 

Dzisiaj za wszystko chcemy podziękować

i skromny bukiecik kwiatów podarować.

Za naukę, pracę i za trud wkładany

przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.

 

Więc Panu życzymy marzeń spełnienia

i w gronie najbliższych wreszcie odetchnienia.

I byśmy my, Pana uczniowie,

Stali się godni Pana – choć w połowie.

 

Aby ci, dla których Pana serce

Tak mocno i tak tkliwie bije,

Których Pan tak bardzo kocha,

Tak będą żyć jak Pan dziś żyje.

 

Moc podziękowań najszczerszych

Przynosimy zamiast gwiazd,

i skromny kwiatek i krótki wierszyk

I serc tyle, ile tutaj nas”.

Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Bartoszek w imieniu Rodziców serdecznie podziękowała Panu dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz dobra szkoły i dzieci,  za uśmiech, za dobre słowo, za wiedzę, za okazywaną życzliwość i wsparcie. „Przez wiele lat z dużą  odpowiedzialnością  kierował Pan naszą placówką, zawsze mając na uwadze przede wszystkim dobro uczniów. Dziękujemy za troskę o sprawy naszej szkoły, chociaż czasami pewnie nie było łatwo. Dziękujemy za każdy dzień spędzony w jej murach, za pomoc, za poczucie bezpieczeństwa. Doceniamy Pana trud włożony w zapewnienie naszym dzieciom jak najlepszych warunków do rozwoju”. Pani Ania życzyła dyrektorowi szkoły dużo zdrowia i satysfakcji w dalszej pracy zawodowej.

W imieniu Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły dyrektora szkoły pożegnały Panie: mgr Małgorzata Zawistowska, mgr Anna Zaborska, mgr Ewa Kliczka: 

„Wszystko się kończy, wszystko przeminie.

I sen się przerwie – słodkie marzenie.

Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minie.

I wciąż trwać będzie, a tym jest wspomnienie…”

Panie Dyrektorze!

Pana nieodwołalna decyzja o rezygnacji z pełnienia funkcji dyrektora szkoły sprawiła, że w naszej szkolnej społeczności nastąpi duża zmiana. Wszyscy wiemy, że zmiany są nieodłącznym elementem naszego życia. To one czynią je ciekawszym i bardziej atrakcyjnym, gwarantują rozwój. Ta świadomość nie jest jednak w stanie uchronić nas przed tym, co w takiej sytuacji odczuwamy. Bo oprócz ciekawości, – co dalej,  każda zmiana wywołuje w nas nostalgię, żal związany z przemijaniem, wdzięczność za tym, co było, ale też niepewność odnośnie jutra. Rodzi w nas refleksję na temat ludzkiej egzystencji.

Dzisiaj  właśnie tego wszystkiego  doświadczamy, wspominając  prawie 30 lat wspólnej pracy, w tym 26 lat pełnienia przez Pana funkcji dyrektora szkoły.

Bycie dyrektorem szkoły, to nie tylko sprawowanie codziennych obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy, opanowania i rozwagi, które to cechy umiejętnie Pan przez te lata łączył. Dyrektor, to menager, który odpowiedzialnie kieruje placówką zawsze mając na uwadze dobro uczniów, to lider zespołu, który przekazuje  swoim pracownikom energię do działania, to dobry gospodarz dbający o dynamiczny rozwój i nowoczesność szkoły, to wreszcie dyplomata, który zręcznie współpracuje z przedstawicielami władzy i lokalnego środowiska.

Panie Dyrektorze, Panu to wszystko się udało.

I za to chcielibyśmy dzisiaj serdecznie podziękować. Zatem dziękujemy za lata dobrej i owocnej współpracy, godną naśladowania postawę, serce włożone w każde działanie na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli i szkoły.  Dziękujemy za dany nam czas, wiedzę oraz miłą atmosferę, za chwile, które wspólnie przeżyliśmy.

Ale przecież jeszcze się nie żegnamy, więc mamy nadzieję na więcej…

Póki co, życzymy Panu wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia, czasu na realizację własnych pasji i marzeń oraz wytchnienia po latach wytężonej pracy. 

Jeszcze raz dziękujemy!

 

Na koniec uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik:

„Uroczystość pożegnania, to chwile wielkich wzruszeń, bo nikt chyba nie lubi rozstań, chociażby miały najpiękniejszą oprawę. Dzisiejsza uroczystość bardzo mnie wzruszyła. Dziękuję za piękne gesty i słowa podziękowania.

W tym roku dobiegł końca okres pełnienia przeze mnie funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej w Stasinie. Decyzję tę podjąłem po 26 latach pracy na tym stanowisku.

Mam świadomość, że odchodząc ze stanowiska dyrektora pozostawiam szkołę w dobrej kondycji. Uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki kształcenia oraz plasują się w czołówce szkół w zakresie zdawalności egzaminów zewnętrznych, odnoszą sukcesy w konkursach pozaszkolnych i wiele sukcesów sportowych, mają poczucie bezpieczeństwa i godności.

Dla dyrektora szkoły to Wy, Uczniowie byliście najważniejsi. Każdy z Was był objęty indywidualnym podejściem, troską i opieką. Cieszę się, że dzisiaj znowu mogę pogratulować wszystkim osiągniętych  wyników w nauce, jestem z Was dumny!

Za wspólny i duży sukces uważam też bardzo dobre relacje z rodzicami, którzy chętnie angażują się i współpracują ze szkołą.

Jestem wdzięczny i serdecznie dziękuję Uczniom, Rodzicom, Absolwentom, Mieszkańcom Stasina za życzliwość, serdeczność, wyrozumiałość, ogromną pomoc i wsparcie.

Drodzy Uczniowie i Rodzice życzę wam bezpiecznych i niepowtarzalnych wakacji!

Jako dyrektor szkoły starałem się też troszczyć o pracowników naszej placówki. Nauczyciele mieli możliwości i chętnie pomagałem im w ich drodze rozwoju i awansu, a czasami tak zwyczajnie, w ich prywatnym życiu.

Dziękuję moim wyjątkowym Nauczycielom i Pracownikom szkoły. Jesteście ludźmi wielkiego serca!

Dziękuję Wam za ciężką pracę włożoną w wychowanie młodego pokolenia. Za sumienność na każdym stanowisku, odwagę i determinację, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, ale też za zwykłą dobroć. Myślę, że wspólnie tworzyliśmy niepowtarzalną atmosferę, nie tylko realizując zadania dydaktyczno – wychowawcze. Miło wspominam i nie zapomnę wspólnych spotkań, wyjść i  wyjazdów integracyjnych.

Dziękuje Wam Kochani! Życzę dużo zdrowia i pięknego urlopu.

Myślę, że zabrakło by czasu, gdybym wspominał kolejne lata, spotkanych ludzi, zachodzące zmiany w oświacie, w ramach których  funkcjonowała  nasza  szkoła.  Dlatego ogarniam myślami wszystkich, z którymi zetknęło mnie życie przez te 26 lat pełnienia funkcji dyrektora szkoły.

Wszystkim Wam dziękuję  za to, co stało się naszym wspólnym udziałem, za to, co było dobrem i na trwałe zapisze się w pamięci historii Szkoły Podstawowej w Stasinie. Dziękuję”.