Fot. R. Wójcik. Maciej i Bartosz w imieniu uczniów kl. VI i VII przekazują książeczki sensoryczne dzieciom z oddziału przedszkolnego.

Quiet Book dla małych i dużych dzieci

Quiet Book – co to takiego? Na pewno spotkaliście się z tymi zabawkami pod nazwą książeczki sensoryczne, manipulacyjne, dotykowe, czyli Quiet Book. Poprzez zabawę z książeczkami, kształtowane są praktyczne umiejętności dziecka, które uczą codziennych czynności, np. radzenia sobie z ubraniami (guziki, zamki,) wiązania butów, ale też liczenia, czytania itp.

Książeczki sensoryczne wykonali uczniowie kl. VI i VII.  Do ich tworzenia zastosowano mnóstwo faktur, wzorów, tworzyw oraz naturalnych materiałów przyrodniczych. Powstały piękne, barwne i zabawne pomoce dydaktyczne o różnorodnej tematyce m.in. pory roku, las, łąka, zwierzęta, kwiaty, kształty, liczby, litery. Przeglądając książeczki pewne elementy można przesuwać, przeplatać, przekładać. Jest to doskonała pomoc kształtująca manualne umiejętności dzieci.

W imieniu kl. VI i VII książeczki sensoryczne do Oddziału Przedszkolnego przekazali Maciej i Bartosz.  Wzbudziły one ciekawość i zainteresowanie dzieci.