Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego

Druga edycja konkursu plastycznego pt. „Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”.

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej i nie straszne Ci rysowanie, malowanie, a przy okazji chcesz zdobyć atrakcyjne nagrody, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody VIII edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku, by pokazać, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach, zmieniły środki unijne.

Zasady są proste

Wystarczy, że namalujesz, narysujesz czy wykleisz w formacie A4 lub A3 i pokażesz nam jak Twoimi oczami zmieniła się Twoja okolica dzięki środkom z Unii Europejskiej i wyślesz nam swoją pracę konkursową. Technika jest dowolna, wszystko zależy od Twojej kreatywności.

Szczegółowe informacje

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z woj. lubelskiego w dwóch kategoriach wiekowych:

  • klasy I-III szkół podstawowych,
  • klasy IV-VIII szkół podstawowych.

W każdej z kategorii Jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. elektryczne deskorolki i smartwatche!

Dodatkowo Jury przyzna także po 5 wyróżnień w obu kategoriach, tj. w sumie 10 równorzędnych nagród rzeczowych, w formie upominków reklamowych, związanych z Funduszami Europejskimi.

Na prace czekamy do 24 czerwca 2021 r. do 15:30.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie konkursu.

Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych.