Fot. J. Kulig. Dzień matematyki 2021.

„Matematycznie zakręceni”

12 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki.  Dzień ten został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

W klasach młodszych były gry i zabawy podczas których uczniowie mieli okazje nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych, ale także do świetnej zabawy. Były rymowanki, wyliczanki oraz kości. Odbyła się wyścigowa tabliczka mnożenia, matematyczne bingo oraz zakręcone działania ze spinnerem w roli głównej 😊

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wyzwaniu na plakat. W plakatach wykorzystaliśmy matematykę jako uniwersalny język, w którym przekazujemy nasz pomysł na uczynienie świata trochę lepszym. W plakatach nie ma słów, są natomiast liczby, formuły, kształty geometryczne i inne elementy matematyczne. Pomysły były różne, każdy sprawia, że świat jest trochę lepszy… Zapraszamy go galerii, można tam podziwiać prace, które mówią o zadbaniu o nasze zdrowie i środowisko, przepisy kulinarne, no waste – zero odpadów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii 😊