Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się każdego roku w naszej szkole jest przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów szkoły. Ślubowanie i pasowanie na ucznia jest bardzo ważnym momentem w życiu dziecka, jak również w życiu każdego Rodzica.

Niestety z uwagi na panującą sytuację pandemiczną, w tym roku szkolnym uroczystość w naszej szkole wyglądała nieco inaczej niż zwykle, bez udziału  wszystkich Rodziców (w uroczystości mógł brać udział jeden z rodziców)  oraz  Gości. Ponadto nie wszyscy uczniowie klasy pierwszej z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w tej doniosłej uroczystości.

Nasi milusińscy zaprezentowali piękny program artystyczny, pod okiem wychowawczyni mgr Joanny Kulig. Jednak najważniejszą częścią uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania  oraz pasowanie na uczniów. W poczcie sztandarowym wystąpili uczniowie klasy ósmej.  Ceremonii pasowania dokonał  Pan dyrektor  szkoły Jacek Wójcik. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Stasinie.

Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. Wierzymy, że w naszej szkole odnajdą bezpieczną i twórczą przestrzeń do rozwijania swoich pasji i talentów.

Rodzicom uczniów klasy pierwszej dziękuję w  imieniu własnym, wychowawcy, nauczycieli szkoły za wyrazy sympatii i uznania dla naszej pracy pedagogicznej w formie podziękowania, kwiatów i słodkiego upominku…