Program edukacyjny pn.” Przygody Kota Ciepłosława”

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, zainaugurowała nowy program edukacyjny pn.” Przygody Kota Ciepłosława”, skierowany dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Celem programu jest budowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, przekazywanie wiedzy o tym, jak powstaje ciepło i skąd się bierze energia elektryczna. Patronat nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach programu edukacyjnego sympatyczny bohater – Kot Ciepłosław – specjalista od ciepła i ekologii – w interesujący sposób przekaże wiedzę o tym, jak powstaje ciepło w procesie wysokosprawnej kogeneracji, która polega na jednoczesnej produkcji ciepła i energii elektrycznej i jak ciepło dociera do domowego kaloryfera.

Program spełnia wymagania podstawy programowej i dzięki wykorzystaniu gier edukacyjnych, może być prowadzony w ramach lekcji z informatyki w klasach 1-3. W ramach programu przygotowane zostały scenariusze zajęć, którymi nauczyciele z łatwością posłużą się, aby przeprowadzić ciekawe lekcje. Będą one dostępne dla dzieci w szkole oraz w domu. Hybrydowość projektu, czyli możliwość jego realizacji stacjonarnie i zdalnie, to odpowiedź PGE Energii Ciepła na sytuację w szkolnictwie związaną z pandemią.

Świat Kota Ciepłosława odkryjemy na www.kotcieploslaw.pl. Na stronie znajdą się wszelkie informacje i ciekawostki, a także materiały dla nauczycieli, rodziców i dzieci.

Dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie przygotowany został kreatywny konkurs. Zadaniem będzie stworzenie komiksu o przygodach Kota Ciepłosława o tematyce związanej z ciepłem. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody: 5000 zł dla zwycięskiej szkoły, laptop dla nauczyciela zwycięskiej klasy, 13 wycieczek edukacyjnych do elektrociepłowni należących do PGE Energia Ciepła.

Prezentacja programu: file:///C:/Users/PC/AppData/Local/Temp/Rar$DIa0.180/Cieploslaw_prezentacja%20projektu.pdf

Szkolnym koordynatorem akcji będzie mgr Joanna Kulig-wychowawca klasy pierwszej.