„Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”

Jest to  inicjatywa Komisji Europejskiej, mającą na celu promowanie rozwiązań lokalnych oraz podnoszenie świadomości obywateli w zakresie zrównoważonej mobilności, obchodzona między 16-22 września każdego roku.  Zgodnie z tegorocznymi wytycznymi, motyw przewodni to „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” zachęcający do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania ekologicznych środków podróżowania.

W naszej szkole na lekcjach techniki i godzinach wychowawczych zostanie poruszony temat „Jestem bezpieczny na drodze”. Ponadto uczniowie będą mogli wziąć udział w quiziach dotyczącym ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy na rowerze, zorganizowanych przez nauczycieli.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 22 września będziemy obchodzić „Dzień bez Samochodu”.

Z informacji zamieszczonej na stronie Urzędu Gminy Konopnica wynika że gmina po raz drugi przystąpi do obchodów „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”.  W dniu 22 września będą obowiązywały bezpłatne przejazdy za okazaniem dowodu rejestracyjnego własnego pojazdu liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie.  Ważny dowód rejestracyjny uprawnia do bezpłatnego przejazdu jedną osobę.

Przypominamy, iż z terenu Gminy Konopnica kursują autobusy linii: 12, 78, 79 i 85.