MEN opublikowało kalendarz roku szkolnego 2020/2021

Drugi września powinien być dniem normalnej nauki w szkołach – ocenia minister zdrowia Łukasz Szumowski. Tak więc nowy rok szkolny  rozpocznie się we wtorek  01 września 2020 roku.

Na pierwszy dzień wolny poza weekendami uczniowie będą musieli poczekać do środy, 14 października czyli do Dnia Edukacji Narodowej. 01 listopada 2020, czyli Wszystkich Świętych wypada w niedzielę, za to Święto Niepodległości (11 listopada) w środę.

Zgodnie z przepisami, dyrektor szkoły może zdecydować o dodatkowych dniach wolnych (w szkołach podstawowych jest 6 takich dni w liceach ogólnokształcących i technikach – 10 dni).

Zimowa przerwa świąteczna będzie trwać od 23 grudnia do 31 grudnia 2020 r. Nowy rok 2021 rozpocznie się w piątek więc uczniowie będą mogli wrócić do szkół dopiero w poniedziałek, 4 stycznia. Ponieważ Trzech Króli (6 stycznia) wypada w środę wielu dyrektorów zdecyduje na pewno o przedłużeniu wolnego ustanawiając dniem dodatkowo wolnym od zajęć także 4 i 5 stycznia. Oznacza to, że wolne będzie aż 15 kolejnych dni.

Niespełna miesiąc później, bo od 1 do 14 lutego, w woj. lubelskim rozpoczną się dwutygodniowe ferie zimowe.

Święta Wielkanocne w 2021 roku wypadają w dniach 4-5 kwietnia. MEN zdecydował, że przerwa świąteczna w nauce trwać będzie od 1 do 6 kwietnia. Uczniowie wrócą do szkół w środę, 7 kwietnia.

Najprawdopodobniej w połowie kwietniu odbędzie się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Dokładny harmonogram egzaminów nie został jeszcze opublikowany. Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformuje o nich w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Na długi majowy weekend nie można liczyć w przyszłym roku, bo Międzynarodowe Święto Pracy (1 maja) wypadnie w sobotę, a 3 maja 2021, to poniedziałek. Na dodatkowy dzień wolny uczniowie mogą liczyć natomiast w wypadający po Bożym Ciele -3 czerwca 2021r., tj. piątek.

Uczniowie za rok rozpoczną wakacje 25 czerwca.