Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski na jednej z konferencji przekazał, że rząd ma przygotowane „rozwiązania prawne”, które umożliwią kontynuację nauki zdalnej w nowym roku szkolnym 2020/2021. Wiąże się to z obawami przed drugą falą epidemii koronawirusa.

Mając na uwadze powyższe nasza szkoła zgłosiła chęć przystąpienia do projektu „Przyjazna szkoła zdalna„. Dzięki temu bezpłatnie wdrażane będą udostępnione przez Microsoft narzędzia, aby wspierać uczniów i nauczycieli w efektywnej nauce zdalnej. Projekt ma na celu umożliwienie szkołom podstawowym i ponadpodstawowym realizację zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Poniżej film promocyjny:

Specjaliści z Urzędu Marszałkowskiego będą bezpłatnie pomagać placówkom edukacyjnym w aktywacji i wdrożeniu technicznym modelu zdalnego nauczania w ramach inicjatywy „Przyjazna szkoła zdalna”. Projekt będzie realizowany w oparciu o narzędzia Microsoft Office 365, w szczególności aplikację Teams, zapewniające natychmiastową kontynuację nauki w modelu lekcji zdalnych. Projekt zakłada również udostępnienie materiałów szkoleniowych wspierających rozwój kompetencji kadry nauczycielskiej w zakresie prowadzenia interaktywnych lekcji online z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Przyjazna Szkoła Zdalna otwiera placówkom edukacyjnym drzwi do natychmiastowej kontynuacji nauki z wykorzystaniem darmowych usług Office 365 i Microsoft Teams. Podczas zajęć organizowanych z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams, dostępnej po aktywacji Przyjaznej Szkoły Zdalnej istnieje możliwość m.in. korzystania z wirtualnej tablicy, wyświetlania prezentacji i filmów, tworzenia notesów, wysyłania testów i zadań oraz oceniania, a także angażowanie uczestników poprzez wiele interaktywnych narzędzi z pewnością, że wszystkie pliki i dokumenty są bezpiecznie przechowywane.

Partnerami technologicznymi projektu są Microsoft oraz T-systems, spółka technologiczna T-mobile.