Wsparcie PPP nr 7 dla dzieci

Przesyłamy Państwu linki do naszej strony, na której znajdziecie pomocne informacje dotyczące pracy z dzieckiem oraz jego wsparcia w tym trudnym dla wszystkich czasie.

https://ppp7.powiat.lublin.pl/aktualnosci/n,97625,budowanie-wiezi-przez-wspolne-zabawy.html

Systematycznie będziemy umieszczać na stronie Poradni ciekawe pomoce, które być może wykorzystacie Państwo w swojej pracy. Już wkrótce pojawi się procedura w sprawie specyficznych trudności w nauce, co pozwoli nam usystematyzować kolejność działań podejmowanych przed zgłoszeniem się rodzica do Poradni, jak tylko umieścimy te informacje na stronie, prześlemy do Państwa maila.

W zakładce „Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w sytuacji kryzysu związanego z epidemią koronawirusa” znajdziecie Państwo tematycznie podzielone artykuły, porady, itp nt konkretnych deficytów czy zachowań- zachęcamy do skorzystania( tj. wsparcie psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne, edukacyjno-zawodowe).

https://ppp7.powiat.lublin.pl/wsparcie-psychologiczno-pedagogiczne-w-sytuacji-kryzysu-zwiazanego-z-epidemia-koronawirusa/.

Dla najmłodszych dzieci w zakładce aktualności, dostępne są bajki terapeutyczne oraz „Kraina emocji-historyjka społeczna Hania w domu”- to bajka, która będzie pojawiała się na naszej stronie cyklicznie, tj. co tydzień, w każda środę. Zachęcamy do skorzystania z tej pomocy. Bajka zawiera w swej treści wydarzenia dotyczące aktualnej rzeczywistości, ale przedstawia to z punktu widzenia dziecka; pod każdym fragmentem bajki znajdują się pytania, na które czytelnik może odpowiedzieć lub nie.

https://ppp7.powiat.lublin.pl/wsparcie-psychologiczno-pedagogiczne-w-sytuacji-kryzysu-zwiazanego-z-epidemia-koronawirusa/wsparcie-psychologiczne/n,97484,kraina-emocji-historyjka-spoleczna-hania-w-domu.html

https://ppp7.powiat.lublin.pl/aktualnosci/n,97005,bajki-na-zly-i-dobry-czas.html

W zakładce „Do poczytania dla rodziców i nauczycieli”  będziemy umieszczać artykuły pomocne w zrozumieniu pewnych aspektów rozwojowych i terapeutycznych dzieci i młodzieży:

https://ppp7.powiat.lublin.pl/do-poczytania-dla-rodzicow-i-nauczycieli/.

Pracownicy poradni nie przyjmują i nie diagnozują dzieci ale są codziennie w Poradni, pełniąc dyżury telefoniczne udzielając konsultacji, tym  samym odpowiadając na pojawiające się problemy.

Poniżej link z dostępnymi telefonami oraz możliwość wysłania zapytania do pracownika Poradni w formie maila bezpośredni ze strony internetowej poradni :

https://ppp7.powiat.lublin.pl/wsparcie-psychologiczno-pedagogiczne-w-sytuacji-kryzysu-zwiazanego-z-epidemia-koronawirusa/

Adresy mailowe dostępne są również w zakładce KONTAKT.  W razie problemów prosimy o kontakt.

-- 
Beata Bojarczuk
p.o.Dyrektora 
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 7 w Lublinie
ul. M.Karłowicza 4
20-027 Lublin
tel: 81 532-80-78
http://www.ppp7.powiat.lublin.pl/