Fot. J. Wójcik. Pan Konrad Pawlik- pracownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Odział Regionalny w Lublinie podczas prelekcji w Szkole Podstawowej w Stasinie w dniu 18.02.2020r.

„Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i je szanujesz”

W dniu dzisiejszym, tj. 18.02.2020r. gościliśmy pracownika Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Odział Regionalny w Lublinie  Pana Konrada Pawlika, który przeprowadził dla dzieci i młodzieży pogadankę na temat zasad bezpiecznej zabawy i pracy w gospodarstwie rolnym. Jak zaznaczył prelegent, rolnicy są coraz bardziej świadomi zagrożeń i przestrzegają zasad bhp podczas prac w gospodarstwie. Statystyki mówią o tendencji spadkowej liczby wypadków na wsi z udziałem rolników czy dzieci.

Uczestnicy spotkania obejrzeli multimedialny film, pt. „GRA O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO” oraz mieli okazję porozmawiać o zagrożeniach mogących wystąpić w gospodarstwie rolnym. Pracownik KRUS zachęcał do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i je szanujesz”.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.

Na zakończenie spotkania dzieci klas młodszych otrzymały kolorowankę „Nasi bohaterowie” o tematyce bezpiecznych zachowań w gospodarstwie rolnym. Dziękujemy!