Fot. D. Martynowska. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas edukacji wczesnoszkolnej w wystawionych „Jasełkach” w Szkole Podstawowej w Stasinie z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.

„Dzień Babci i Dziadka” w naszej szkole

„Nie ma milszych chwil, niż te spędzone z Babcią i Dziadkiem, nie ma większej cierpliwości do naszych psot niż Wasza cierpliwość, nie ma słodszych czekolad niż te otrzymane od Was”- tak uczniowie przywitali Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Chociaż aura nie dopisała, padał śnieg i było bardzo zimno, to był to, najcieplejszy dzień w styczniu, bo to Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się też w pięknym czasie, czasie Bożego Narodzenia, dlatego uczniowie klas młodszych przedstawili Jasełka. W pięknych strojach, urocze aniołki, pastuszkowie, Gwiazda Betlejemska, Archanioł Gabriel, Trzej Królowie i Herod sprawili, że zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi z Dzieciątkiem i Józefem.

Występ małych artystów był niezwykłym przeżyciem i dał wiele radości zaproszonym gościom, o czym świadczyły niekończące się brawa.

W imieniu starszych wnuków wystąpiły dziewczynki z kl. VI. W przepięknych sukniach zaśpiewały piosenkę Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”. Wykonanie tego utworu podbiło serca i niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Wzruszona publiczność gromko oklaskiwała występ.

Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Po występie zaproszeni goście wzięli udział w integracyjnej zabawie „Jestem babcią i dziadkiem”. Zabawa wywoływała salwy śmiechu, spontaniczne reakcje i brawa.

Od naszych gości, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali wiele ciepłych słów i podziękowań za trudu włożony w przygotowanie i zorganizowanie Dnia Babci i Dziadka.

Po części oficjalnej przyszedł czas na kawę, herbatę i pyszne słodkości przygotowane przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowanie poczęstunku.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków utwierdziły nas w przekonaniu, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.