Fot. R. Wójcik. Wizyta duszpasterska w Szkole Podstawowej w Stasinie w dniu 09 stycznia 2020r.

Wizyta duszpasterska w naszej szkole

Jak to zwykle bywa po świętach Bożego Narodzenia rozpoczęły się wizyty duszpasterskie. W czwartek 09 stycznia br. z wizytą duszpasterską zwaną „Kolędą„  przybyli do naszej szkoły księżą z Parafii WNMP w Konopnicy:  Proboszcz Ks. Jan Domański, Ks. Wikary Marcin Turowski oraz przebywający gościnnie w parafii Ks. Janusz Romański. Kolęda stała się okazją do wspólnej modlitwy całej szkolnej społeczności.

Po wspólnej modlitwie Ksiądz Proboszcz  pobłogosławił wszystkich zebranych, poświęcił pomieszczenia szkoły oraz obdarował uczniów i nauczycieli pamiątkowymi obrazkami. Później był czas na śpiewanie  kolęd.

Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu  szkoły. Pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie.