Fot. J. Wójcik. Prace konkursowe uczniów w Szkolnym Konkursie na "Najpiękniejszą szopkę" wystawione w holu Szkoły Podstawowej w Stasinie.

Konkurs na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”

Jak pamiętacie pod koniec listopada br., ogłosiliśmy Szkolny Konkurs Rodzinny na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. Celem konkursu było zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci oraz uzdolnień plastycznych, integracja wspólnoty rodzinnej (szopka mogła być wykonana z pomocą członków rodziny). Wielkość szopki oraz wybór materiałów ograniczony był jedynie możliwościami i wyobraźnią twórczą jej wykonawców!

Na konkurs wpłynęło 10 prac. Szkolny organizator konkursu mgr Anna Kutwa-nauczyciel katecheta, zapewnia że w najbliższych dniach nastąpi wybór tej „najpiękniejszej szopki”, a ogłoszenie wyników i wręczenie symbolicznych nagród i dyplomów nastąpi w piątek 20 grudnia 2019 roku o godz. 11.10 podczas „Szkolnego Spotkania Opłatkowego”. Oceniane będzie: nawiązanie do tradycji, architektura, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy, trwałość konstrukcji, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki). Już dzisiaj widzimy że zadanie komisji będzie bardzo trudne, gdyż każda praca jest wyjątkowa, oryginalna, piękna i estetyczna. Można powiedzieć, że przerosła nasze oczekiwania!

Już teraz wszystkim wykonawcom gratulujemy pomysłu, wykonania i dziękujemy za udział w  konkursie!.

Szopki zostały wyeksponowane w holu i są piękną ozdobą naszej szkoły w czasie Adwentu, przypominają o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Cała społeczność szkolna oraz rodzice i goście mają okazję podziwiać je na co dzień i w czasie Szkolnego Spotkania Wigilijnego. Dla tych którzy nie mogą osobiście podziwiać szopek zapraszamy do naszej „Galerii zdjęć”.