Różne instrumenty muzyczne

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi w dniu 20 listopada 2019r. naszą szkołę odwiedził pan Roman Brochocki ze swoim „Programem muzycznym”. Nasz gość w humorystyczny sposób  zapoznał uczniów z wybranymi  instrumentami muzycznymi a dokładnie z 10 z różnych stron świata, a były to: akordeon, harmonijka ustna, Fletnia Pana, okaryna, ligawka, trąbka, banjo, bałałajka, saz, hulusi.

Prezentacja, pochodzenie, budowa i gra – to cztery elementy, na których skupił się prowadzący. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali o pochodzeniu instrumentów, obserwowali uważnie sposób gry prezentowanych instrumentach. Ciekawiło ich również z czego są wykonane, interesowała cena poszczególnych instrumentów, a brzmienie i wydobywane dźwięki wprawiały w dobry nastrój. Dzieci żywo uczestniczyły w występie, klaskały, kołysały się w rytm muzyki. Występ na długo pozostanie w ich pamięci, tym bardziej że niektóre instrumenty to zupełna dla nich nowość, zarówno z nazwy, jak i z wyglądu oraz brzmienia i pochodzenia.

To było bardzo interesujące z olbrzymią dawką humoru spotkanie, podczas którego wesoło się bawiliśmy. Dla dzieci była to niezwykle ciekawa lekcja muzyki. Pokaz wywołał pozytywne emocje i uśmiech na twarzy. Dziękujemy za te doznania muzyczne!