„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Samorząd Szkolny i uczniowie naszej szkoły postanowili wspólnie z UNICEF świętować ten dzień i pokazać, że prawa dziecka są ważne nie tylko w naszej szkole.

Z tej okazji nauczyciele przeprowadzili ciekawe zajęcia przybliżające uczniom Konwencję o prawach dziecka w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest dzieciństwo –„dla każdego dziecka, dzieciństwo”.

 Pamiętaliśmy o kolorze niebieskim! Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego, we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych 20 listopada w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Tego dnia większość uczniów, nauczycieli  przyszło do szkoły ubranych na niebiesko – przyłączą się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.