Dzień Ziemi i Dzień Książki

22.04. obchodzimy Dzień Ziemi. Jego celem jest popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie społeczeństwu, jakie zagrożenia wiążą się z rozwojem przemysłu. Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 krajach świata. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano go w 1990. Jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach tak ważnego dla nas ekologicznego święta.

23.04. obchodzony był Dzień Książki i Praw Autorskich, dzień ten jest świętem obchodzonym przez UNESCO i ma na celu promocję czytelnictwa i edytorstwa, przypomina o zagadnieniach z zakresu ochrony własności praw intelektualnych oraz praw autorskich.

W naszej szkole połączyliśmy te dwie uroczystości. Każda klasa z wychowawcą przygotowała bajki i wiersze o treści ekologicznej, które w formie głośnego czytania i inscenizacji przedstawiła społeczności szkolnej. Uczniowie przygotowali ciekawe i oryginalne charakteryzacje, kostiumy, rekwizyty, transparenty oraz kreatywnie wczuli się w interpretacje tekstów. Na wesoło, twórczo i pomysłowo utrwaliliśmy wiadomości dotyczące segregowania śmieci, oszczędzania wody i energii, ochrony zagrożonych gatunków.

Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom klas za zaangażowanie i niekonwencjonalne zajęcia z ekologii. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.