Zostań sieciakiem

Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), w ramach programu „Dziecko w Sieci”. Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet”. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.

Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie. W ramach projektu organizowane są również spotkania z dziećmi, imprezy plenerowe oraz zajęcia edukacyjne, przygotowywane są też filmy, gry, piosenki i materiały edukacyjne.

Projekt Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim:

  • edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie,
  • promocję bezpiecznych zastosowań sieci,
  • certyfikowanie oraz promocję bezpiecznych stron i serwisów internetowych.

W ramach szerzenia wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu powstały scenariusze zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem kursu e-learning z serwisu www.sieciaki.pl. Scenariusze znajdują się na platformie edukacyjnej FDDS (link).

Uzupełnieniem działań serwisu jest coroczna akcja „Sieciaki na wakacjach”. To seria letnich pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę – jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Sieciakowe pikniki odbywają się latem w miejscowościach w całej Polsce.

 

Wykorzystane informacje pochodzą ze strony internetowej:https://sieciaki.pl/

Patronat honorowy

Partnerzy projektu Sieciaki.pl