Fot. R. Wójcik. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stasinie, zespół „Perełki” ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy w trakcie wystawienia „Jasełek” w Kościele parafialnym w Konopnicy.

Jasełka w Kościele Parafialnym w Konopnicy

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W dniu 13 stycznia 2019 roku, tj. niedziela podczas Mszy Św. o godz. 9.15 w Kościele Parafialnym w Konopnicy, uczniowie  naszej szkoły pod kierunkiem mgr Katarzyny Kutwa wystawili Jasełka pt.  „POLSKA STAJENKA”. W przedstawieniu wystąpiły również dzieci z zespołu „Perełki” ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy pod kierunkiem Małgorzaty Cygan.

Ciekawy scenariusz, gra aktorska, piękna dekoracja i kostiumy małych aktorów, a także śpiew kolęd w wykonaniu zespołu „Perełki”, znakomicie oddawały nastrój związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Młodzież i mali aktorzy wspaniale przybliżyli licznie zgromadzonym wiernym prawdę o narodzinach Jezusa. Przedstawili historię Maryi i Józefa, którym towarzyszyły Anioły, pastuszkowie i Mędrcy, którzy przybyli oddać pokłon Dzieciątku.

Dziękujemy widowni, która przyjęła młodych artystów w tak ciepły sposób i swoje uznanie wyraziła gromkimi brawami. Rodzicom za trud udziału w próbach do przedstawienia, przygotowanie strojów i dzieci do występu. Paniom: Katarzynie Kutwa i Małgorzacie Cygan za perfekcyjne przygotowanie scenariusza i dzieci do występu. Młodzieży i dzieciom za wspaniałą grę aktorską, która dostarczyła wielu wzruszeń i przeżyć licznie zgromadzonym wiernym.

Na zakończenie serdeczne podziękowanie za piękne przedstawienie i wzruszające przeżycia złożył młodym artystom i ich opiekunom Ksiądz Proboszcz Jan Domański, a ks. Marcin Turowski z klerykiem Dominikiem obdarowali artystów upominkami.