Szkolne Mikołajki

W czwartek, 6 grudnia 2018 roku uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono, niektórzy w mikołajkowych czapkach. Dało się wyczuć atmosferę oczekiwania na kogoś ważnego. Już od początku tygodnia można było zauważyć zmiany wystroju w klasach i na korytarzach. To na cześć niezwykłego gościa, który miał się pojawić w naszej szkole. Wszyscy z niecierpliwością czekali na Mikołajki. I oto nadszedł ten dzień. Święty Mikołaj przybył w towarzystwie pomocnika – Śnieżynki Eweliny.

Delikatny dźwięk dzwonków i radosny nastrój wprowadził  wszystkich w świąteczny nastrój. Oczywiście każdy otrzymał od św. Mikołaja  upominek. Nie wszystkim przyszło to łatwo, ponieważ Św. Mikołaj zażyczył sobie wierszyk, piosenkę, taniec, a klasę VI przepytał z tabliczki mnożenia i podnoszenia liczb do potęgi.  Ponieważ wszyscy poradzili sobie z zadaniami bezbłędnie  to  prezenty trafiły do rąk adresatów. Tego dnia  dzieci starały się być wyjątkowo grzeczne.

Z dzisiejszego spotkania warto zapamiętać to, o czym mówił święty Mikołaj, że najlepszym prezentem dla każdego są nasze dobre uczynki, każdy z nas może być Św. Mikołajem. Niech czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia będzie czasem przemiany, a wtedy wszyscy będą szczęśliwi.