Fot.. G. Piekutowska-Helios owczarek belgijski.

Helios szczęśliwie odnalazł się…..

Sprawdziło się polskie porzekadło, że „wszystko dobre co się dobrze się kończy”.  Nie wiem czy pamiętacie jak na początku września na prośbę właściciela, prawie cała szkoła była zaangażowana  w poszukiwanie Heliosa, czarnego psa rasy Groenendael- owczarka belgijskiego.  Młody pies uciekł z posesji przy ul. Abramowickiej, dzieci widziały błąkającego się na polach Stasina i w okolicy szkoły. Ostatecznie właściciele po telefonie osoby życzliwej znaleźli pieska  w okolicy ul. Jana Pawła II, przy „Selgrosie”.

Chcąc odwdzięczyć się dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Stasinie, które zaangażowały się w pomoc w odnalezienie zwierzęcia, korzystając z okazji Mikołajek właściciel przyjechał z torbą pełną  słodyczy i obdarował  dzieci  pysznymi cukierkami. Jeszcze raz okazało się, że wszyscy możemy być Św. Mikołajami.

W rozmowie właściciela z dyrektorem szkoły okazało się, że Helios jest złotym medalistą psich wystaw. Od chwili zaginięcia ze swoimi właścicielami brał udział w 3 wystawach, w Iłży, Starej Miłosnej i Warszawie. Najbardziej prestiżowa była ta ostania, gdzie  nie sto, nie tysiąc, ale aż dwadzieścia tysięcy psów z całej Europy zaprezentowało się podczasEuro Dog Show 2018”, w dniach 11-14 października.  Europejska Wystawa Psów Rasowych to aż 340 ras ze wszystkich grup FCI. Psie piękności z 61 krajów walczyły  o prestiżowe wyróżnienia. Były pokazy dog dancingu i posłuszeństwa sportowego, wystawy towarzyszące.  Zwierzaki zaprezentowały się przed 160 sędziami z całej Europy na około 80 ringach. Psy były oceniane w 8 różnych kategoriach: najlepsze młodsze szczenię, najlepsze szczenię, najlepszy junior, najlepszy weteran, najlepsza para i grupa hodowlana i zwycięzca grupy.

Dziękujemy właścicielom za zrobienie miłej niespodzianki z okazji Mikołajek, a Heliosowi życzymy nagród i pucharów  na międzynarodowych psich  wystawach i konkursach oraz żeby słuchał właścicieli i więcej nie oddalał się z obejścia.