Fot.R.Wójcik

XVIII Dzień Papieski

W dniu 14.10.2018 roku w kościele powszechnym  obchodzony jest  XVIII Dzień Papieski-Promieniowanie Ojcostwa. Z tej okazji  uczniowie naszej szkoły w niedzielę 14.10.2018r. podczas Mszy Św. o godz. 9.15 w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Konopnicy zaprezentowali przygotowany pod okiem katechety mgr Anny Kutwa, montaż słowno-muzyczny pt. „Odkrywanie  powołania. 40-rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową”.

Hasło dnia zostało zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.  Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego przypomina nam, że Bóg potęguje swoje imię „Ojciec” troszcząc się o nasze zbawienie. Stanowi to zarazem wskazanie dla nas, by należycie przeżywać tajemnicę ojcostwa, najpierw poprzez ufne zawierzenie Bogu Ojcu, a w konsekwencji właściwe przeżywanie relacji ojcowskich w odniesieniach między ludźmi.

Dzień Papieski jest ustanowiony po to, by nie tylko być dniem podniosłych uroczystości. Ma być także dla każdego z nas okazją do zastanowienia się, co możemy zrobić, aby coś z nauczania papieża Jana Pawła II wprowadzić w życie — tu, gdzie żyjemy, w naszej rodzinie, szkole…….