Sprzątanie Świata i Święto Pieczonego Ziemniaka

Akcja segregacja! 2x więcej, 2x czyściej pod takim hasłem, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i pracownicy uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”.

Na co dzień uczniowie  starają się żyć ekologicznie, sami podejmują inicjatywy np. sprzątania lasu i chętnie biorą udział w tego typu akcjach. W tym roku pogoda dopisała, zaopatrzeni w rękawice i worki ruszyliśmy w teren. Motywacją do dokładnego i uważnego sprzątania wyznaczonego obszaru, było znalezienie ukrytej informacji z „nagrodą” dla klasy.

Sprzątanie było na poważnie. Na wesoło było wiele atrakcji, gdzie główną rolę odgrywał ziemniak. Zabawy i konkursy sprawnościowe dostarczały emocji, jury oceniało, a nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy startujący w konkurencjach.

Po „sportowej” części nastąpiła degustacja potraw. Rewelacyjna ziemniaczana pizza, pierożki, pączki i placki ziemniaczane, kopytka, pieczone fryteczki smakowały jak nigdy. Niektórzy po raz pierwszy próbowali batatów i zapiekanek z  niebieskich, czerwonych i żółtych ziemniaków. Jednak prawdziwym rarytasem okazały się ziemniaczki-spiralki na patyku w wykonaniu Krzysztofa Kota z kl.VII. Oczywiście było również ognisko, w którym piekliśmy kartofle. Może nie wszystkie potrawy były dietetyczne, ale od czasu do czasu …J

Rozstrzygnięto konkurs „Ziemmniaki-cudaaki”. Kreatywność w wykonaniu prac zaskoczyła organizatorów. Zaprezentowane kolorowe jeże, myszki, misie, pieski, kotki, pojazdy, bałwanki  to mistrzostwo twórczości plastycznej. Nagrodzono 19 prac. Gratulujemy!

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie, przygotowanie smakołyków i zaangażowanie w organizację Święta Pieczonego Ziemniaka.