kot

Gminny Konkurs Piosenki

kot

„Wygraj Szansę” to Gminnny Konkurs Piosenki, którego celem jest odkrywanie talentów artystycznych dzieci do lat 14 z terenów wiejskich. Konkurs odbył się 20.04.2018r. w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Motyczu. Każda ze szkół podstawowych była reprezentowana przez solistę, a niektórym wykonawcom towarzyszyli uczniowie tworzący tło choreograficzne.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: dr Agata Kusto Instytut Muzyki UMCS w Lublinie, Anna Olszak Zastępca Wójta Gminy Konopnica, Agnieszka Skowronek-Skałecka inspektor ds. kultury i promocji, Małgorzata Sulisz Dom Kultury w Motyczu, Karolina Kędziora pracownik UG.
Komisja konkursowa z pośród solistek wybrała laureata do reprezentowania Gminy Konopnica w programie Wygraj Szansę. Uczestniczki konkursu otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Szkołę Podstawową w Stasinie na etapie gminnym reprezentowały Nikola Kowalczyk i Tatiana Boychuk z kl. VI. Do konkursu piosenki Nikolę przygotowywała Pani mgr Liliana Bator- nauczyciel muzyki. Nikola zaśpiewała piosenkę „Nie mów nie” z repertuaru Marty Gałuszewskiej, a Tatiana zatańczyła choreografię z baletu. Ogólne wrażenie artystyczne spowodowało, że ich występ słuchało się i oglądało z ogromną przyjemnością.

kot

Życzymy naszym wspaniałym i utalentowanym dziewczynom, Nikoli i Tatianie, by dalej rozwijały swoje talenty i doskonaliły warsztat artystyczny.

mgr Regina Wójcik wychowawca kl. VI